Metin2 pvp item iconu düzeltme

Oyun içinde görünen item iconları bazen hatalı olabilir veyya karışıp farklı görüntüler gelebiliyor bugün size metin2 pvplerde bunun ayarını yapmayı öğreteceğim. Düzeltmek için gerekli olan şeylerin üstünden kısa bir şekilde hemen geçeyim bakalım. Eternexus pack açma programı , pack/locale , pack/icon bize lazım olanlar bunlar. İllaki hatadan dolayı değilde metin2 pvp sunucunuzda belki itemin iconunu değiştirmek istersiniz onun içinde bu konu size yardımcı olabilir.

Eternexsus ile localeyi açıyoruz ilk önce locale_trlocale r klasörü içinde bulunan item_list.txt'yi açıyoruz. burada aşağıdaki resimdeki gibi görüntü karşınıza çıkacaktır

icon duzenleme

.tga uzantı gördüğünüz dosyalar icon dosyalarıdır oyun içinde itemin üzerinizde görünen iconudur. eğer burda dosya yolu düzgün görünüp ama item iconu düzgün görünmüyorsa icon dosyamızda hata vardır. O zaman icon dosyamızı eternexus ile açıyoruz ve iconiconitem içine giriyoruz item iconları burada bulunmaktadır. O zamanda karşımıza aşağıdaki gibi bir görüntü çıkıyor.

Dosyalar adlandırılır. Değiştireceğiniz itemin adını bulup bu dosyaları Photoshop programıyla editleyebilir ve eternexus ile kapatabilirsiniz. Tekrar oyuna girdiğinizde iconu değişmiş olarak görebilirsiniz. Metin2 pvp serverlere reboot atmanıza gerek yoktur çünkü client taraflı bir değişikliktir düzeltip oyuna girdiğinizde düzelmiş olacaktır. iyi oyunlar dileriz.

 

Yazan: Admin      Okunma: 359266      Tarih: 11.05.2015      Etiketler:
Metin2 Pvp Serverler
Reklam Alanı
reklam